Bądź kowalem własnego losu .....
Tę myśl można rozwinąć w dowolny dla siebie sposób jednakże dla większości kwestia ta może być powiązana z z finansową sferą życia i wszelkimi dobrodziejstwami jakie dzięki nim możemy osiągnąć.
Do osiągnięcia finansowego sukcesu i zdobycia niezależności finansowej prowadzi droga, którą należy przejść. Nie staniesz się wolny finansowo z dnia na dzień, to zajmie znacznie więcej czasu, może nawet kilka lat. To jest proces, w którym należy przestrzegać kilku zasad, kilka z nich wskazuję w dalszej części tekstu, które szczerze polecam przeczytać.
Załączony film przedstawia postawę oraz sposób myślenia charakteryzujący ludzi mających jasny cel oraz niezachwianą wiarę do jego osiągnięcia. Wiarę jakiej wielu z nas brakuje lecz warto nad nią pracować.
Ciekaw jestem Twojej opinii w tej materii...
Droga do wolności finansowej
Autorem artykułu jest Marcin GurtowskiDo osiągnięcia finansowego sukcesu i zdobycia niezależności finansowej prowadzi droga, którą należy przejść. Nie staniesz się wolny finansowo z dnia na dzień, to zajmie znacznie więcej czasu, może nawet kilka lat. To jest proces, w którym należy przestrzegać kilku zasad, kilka z nich wskazuje poniżej.
Zdywersyfikuj źródło swojego dochodu – nigdy nie trzymaj się jednej możliwości zarobkowania – oprzyj konstrukcję swojego domku finansowego na przynajmniej dwóch filarach – pracuj na przykład na etacie, a po godzinkach udzielaj chociażby korepetycji albo buduj coś własnego – miej pomysł.
Buduj aktywa – buduj możliwości na to aby pieniądze z czasem same do Ciebie wracały, czyli stwórz sobie chociażby jakiś mały dochód pasywny, czy to z lokaty czy to z obligacji skarbowych czy to z wynajmu jakiejś nieruchomości – sam zdecyduj, co będzie dla Ciebie lepsze i w czym będziesz się lepiej czuł.
Zwróć uwagę, gdzie znikają Twoje pieniądze – zastanów się czy czasem gdzieś głupio nie rozchodzą się pieniądze – może piąta kawa na mieście w danym dniu to już przesada i warto zrobić za te pieniądze coś innego.
Uważaj na lukratywne inwestycje.
1. Zysk na poziomie 12% przy braku wiedzy z zakresu finansów praktycznie jest nie osiągalny – więc weryfikuj doradców, którzy do Ciebie przychodzą - skoro najlepsi w branży osiągają zyski na poziomie 17-20%, a robią to zawodowo od lat posiadając ogromną wiedzę, to sam oceń realność zysków na poziomie 12% przy braku jakiejkolwiek wiedzy przeciętnego Kowalskiego.
2. Nie daj się zwieść zyskom na papierze, pamiętaj o:
- kosztach inwestycji,
- inflacji,
- opłatach wszelakiego rodzaju.
3. Kredyt wzięty razem z inwestycją (kusząca opcja rodem z doradztwa finansowego) – tutaj miej na uwadze pewne fakty,
- czego jesteś pewny na 100%: kwoty kredytu do spłaty i wysokość rat oraz wartość Twojego wkładu w inwestycję,
- niestety, nie wiesz, jak zachowa się rynek i czy faktycznie będzie tak, jak obieca Ci doradca, czyli czy aby na pewno po 12-16 latach spłacisz 30-letni kredyt – może tak, a możesz mieć mniej niż wpłaciłeś (niestety, nie wiesz, ile zarobisz na Twojej inwestycji).
4. Pamiętaj
- zawsze możesz renegocjować z bankiem,
- w przypadku kredytu hipotecznego i wyremontowanego mieszkania (przez Ciebie) – wartość nieruchomości się zmienia – warto negocjować z bankiem ewentualne obniżenie raty,
- kredyt można, a nawet należy, amortyzować (przewalutowanie i tak dalej),
- cokolwiek powie Ci doradca finansowy, najlepiej sprawdź u jego konkurencji albo zweryfikuj samemu, bądź poszukaj specjalisty w danym temacie.
Dochodzenie do celu, jakim jest niezależność finansowa, nie jest prostą drogą, ale jest to łatwiejsze od życia w zależności finansowej. Warto oszczędzać pieniądze, dywersyfikować swoje zyski, mądrze inwestować inwestować i zdobywać wiedzę.
---
Artykuł pochodzi z serwisu
www.Artelis.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Zostaw proszę swój komentarz.